Detekční systém-PERIMETR LOCATOR

popis systému Perimetr Locator?

Perimetr Locator je perimetrický systém umožňující střežení plotu pomocí speciálních akceleračních RFID tagů připevněných na pletivu a vratech. Akcelerační RFID tagy nevyžadují napájení a jejich životnost je min 10-15 let. Díky tomu, že systém nevyžaduje vůbec žádnou kabeláž, je instalace extrémně snadná, rychlá a hlavně nenákladná. Perimetr Locator je vhodný pro všechny typy plotů a vrat, má velmi vysokou odolnost proti rušení a není mu přiřazována ani jedna z nevýhod konvenčních (kabelových) perimetrických systémů.

další využití systému?

Systém Perimetr Locator umožňuje realizovat také předmětovou ochranu střežení věcí uvnitř perimetru díky akceleračním RFID tagům FLB. Perimetr Locator umí komunikovat se všemi typy EZS ústředen. Perimetrický systém poskytuje také revoluční, naprosto přesné navádění průmyslových PTZ kamer na místo incidentu s přesností +/-2m a bezkontaktní kontrolu obchůzkové činnosti strážných v rámci perimetru. Perimetr Locator je vhodný pro fotovoltaické elektrárny, kde hrozí téměř dvojnásobné přepětí v síti 230V, díky speciálně řešeným ochranám!

základní dispozice perimetrické ochrany

základní dispozice perimetrické ochrany

Princip detekce pachatele a rušivých vlivů?

RFID tagy perimetrické ochrany snímají časové a dynamické změny v poloze pletiva, které jsou typické pro přelézání plotu narušitelem. Vzhledem k tomu, že se signály ze všech RFID tagů vyhodnocují paralelně, umí perimetrický systém eliminovat falešné poplachy vzniklé působením větru, deště, krupobitím nebo blízké dopravy na pletivo, protože takto vyvolané změny působí v jednom okamžiku na více než jeden RFID tag současně. RFID tagy se díky sofistikované analýze pohybu neustále automaticky kalibrují a přizpůsobují měnící se mechanické kvalitě jednotlivých dílců plotu (např. způsobené uvolněním závěsů plotu).

Schopnost detekce sabotáže?

Detektory FLA mají v sobě sofistikovaný algoritmus analýzy pohybu ve 3 osách, díky kterému umí detekovat jakoukoliv snahu o odcizení detektoru nebo jeho sabotáž demontáží a to i v denním (DisArm) režimu. Perimetrický systém tedy umí vyhlásit sabotážní poplach při pokusu o odmontování tagu nebo části pletiva včetně RFID tagu i v době kdy není perimetrická ochrana ve stavu střežení! Jednotky mají optický tamper a sofistikovanou detekci odejmutí jednotky z montážní podložky a navrtání víka narušitelem.

 
Princip detekce narušitele

Princip detekce narušitele

Princip detekce klimatických vlivů

Princip detekce klimatických vlivů 

 

Elektronický plotový zabezpečovací systém

 

je pasivní venkovní detekční systém určený pro střežení obvodového oplocení a venkovních prostor. Detekční kabel se připevňuje na pletivové nebo svařované (tyčové) ploty nebo na povrch stropů, zdí, střech,případně do země pro vytvoření ochranné zóny.

Detekční kabely jsou vysoce citlivé na mechanické namáhání.Pokusí-li se narušitel přelézt nebo porušit plot nebo prorazit zeď, na kterých jsou detekční kabely připevněny, mechanické napětí vznikající v plotu, zemi nebo zdi způsobí nepatrný pohyb detekčního kabelu.Elektromechanický jev zvaný triboelektrický efekt, vyvolaný těmito pohyby umožní přenos náboje mezi vodiči v kabelu a tím vznikne na konci vedení střídavé napětí.Vyhodnocovací jednotka pak zesiluje a analyzuje střídavý signál v akustickém frekvenčním pásmu odpovídajícím mechanickému buzení.

Systém je navržen pro střední stupeň a vysoký stupeň zabezpečení

 Plotový systém vyvolá poplach, pokud se narušitel pokusí

 • přelézt přes plot
 • prostřihnout pletivo
 • nadzvednout pletivo nebo konstrukci plotu
 • prorazit zeď, strop, nebo jinou plochu
 • vstoupí do zóny kde je nainstalován systém v zemi

 

Vlastnosti elektronického plotového systému

 • vysoká odolnost proti planým poplachům
 • samostatné releové výstupy pro připojení EZS a CCTV
 • možnost konfigurace a monitorování pomocí PC nebo mechanicky
 • ochrana proti elektromagnetickému a radiovému rušení
 • stejná citlivos po celé délce střežené zóny
 • možnost napojení na systému na výkonnou sirénu