Regulace a řízení domu

Řízení domu umožňuje automatizaci mnoha oblastí jako například:

- regulace podlahového vytápění, řízení více zdrojů tepla pro ekonomický provoz, individuální řízení teploty v jednotlivých místnostech nebo zónách,

- regulace teploty TUV,

- řízení teploty v bazénu,

- automatické dávkování chemikálií do bazénu,

- automatické spínání osvětlení na základě časových programů a i velmi složitých algoritmů

- a nespočet dalších aplikací, kde potřebujete cokoli řídit, ovládat a monitorovat.

 Možnosti regulace a řízení domu

ADOREG je regulátor navržený speciálně pro řízení vytápění rodinných domů. Velkou předností tohoto regulátoru je jeho velká variabilita současného řízení více zdrojů tepla a spotřebičů. V typových zapojeních řeší integraci těchto zdrojů: solární kolektory, teplovodní krby, plynové kotle, elektrokotle, kotle na pevná paliva apod. Na straně spotřebičů je připraven pro podlahové vytápění, vytápění radiátory a bazén. Největšího tepelného komfortu a úspor dosahuje regulátor v případě individuálního řízení teplot v místnostech (IRC - Individual Room Control). ADOREG lze přímo připojit do domácí počítačové sítě a zpřístupnit tak veškerá nastavení a zobrazení měřených a regulovaných hodnot z domácího počítače. Přes Internetovou bránu se lze s regulátorem spojit prakticky odkudkoliv. Kromě toho je možné doplnit systém o GSM modem a mít tak neustálý přehled o svém domově pomocí SMS zpráv. Grafický displej řídicího systému poskytuje komfortní rozhraní pro zobrazování provozních stavů a zadávání požadovaných hodnot (např. časových plánů teplot jednotlivých místností nebo vytápěných okruhů).

Regulace a řízení domu je jen malou pomnožinou celé řady aplikací, kde lze tyto systémy použít. Konkrétní řešení vám navrhneme přesně podle vašich požadavků a zajistíme vám tak vysoký komfort a ekonomický provoz.